Działalność statutowa

I Mistrzostwa Polski Diagnostów samochodowych i uczniów na diagnostów samochodowych

Szanowni Państwo!

W dniach 25 – 26.10.2019r. odbyły się I Mistrzostwa Polski Diagnostów samochodowych i uczniów na Diagnostów samochodowych. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT "Zagłębia Miedziowego" w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Składamy podziękowania Sponsorom za pomoc przy organizacji: Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, UNIMETAL, SPEED CAR, KAWKA, Impwar Sp. z o.o. w Rzeszotarach, IT.NORTCOM, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych, Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, Polskiego Związku Motorowego, SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. k. w Gdańsku, TüVPOL,, SIMP AUTOMEX Centrum Motoryzacji, BILSTEIN GROUP.

Owa uroczystość została objęta Honorowym Patronatem przez Ministra Infrastruktury, Związku Powiatów Polskich, Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Legnicy, za który serdecznie dziękujemy. Dziękujemy firmom MPK Sp. z o.o. w Legnicy, CKZiU w Legnicy oraz Legnickiej Bibliotece Publicznej za pomoc przy organizacji Mistrzostw.

Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs rozegrany został w dwóch etapach. W pierwszym zawodnicy rozwiązywali indywidualnie test pisemny z wiedzy dot. badań technicznych pojazdów, opracowany przez ekspertów techniczno-motoryzacyjnych i przy współudziale naukowców Politechniki Wrocławskiej. W etapie drugim, drużynowym (dwuosobowym), uczestnicy zostali poddani sprawdzianowi umiejętności praktycznych w zakresie oceny sprawności technicznej pojazdu, który polegał na wykryciu jak największej liczby usterek w samochodzie osobowym na stanowisku kontrolnym na tzw. Żywym Warsztacie.

Zgodnie z regulaminem na podstawie zebranych wyników Komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej najlepszego diagnosty, a także w klasyfikacji drużynowej najlepszej stacji kontroli pojazdów.

W Y N I K I rywalizacji w dniu 25.10.2019r.

uczniów na Diagnostów samochodowych szkół technicznych/branżowych o kierunku samochodowym

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

1. Wojciech Hempel (ZSS w Legnicy)

2. Kacper Pierzchalski (ZSS w Legnicy)

3. Norbert Babiarz (ZS Nr 5 w Wałbrzychu)

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1. Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy

2. Zespół Szkół Nr 5 w Wałbrzychu

3. Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy

 

W Y N I K I rywalizacji w dniu 26.10.2019r.

Diagnostów samochodowych

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

1. Dariusz Kurzyński (CKZiU Ostrowiec Świętokrzyski)

2. Daniel Kapusta (CKZiU Ostrowiec Świętokrzyski)

3. Dariusz Ostrowski (PZM)

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1. CKZiU Ostrowiec Świętokrzyski (Dariusz Kurzyński, Daniel Kapusta)

2. PZM (Dariusz Ostrowski, Mariusz Wójtowicz)

3. CKZiU Wołów (Paweł Cymbalista, Michał Zaremba)

Gratulujemy!!!

 

link do galerii

 

Nasi Partnerzy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy Fundusz Dla Organizacji Pozarządowych EEA Grants Norwey Grants Legniscki Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Fundacja Fundusz Współpracy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Regioplan Związek Pracodawców Polska Miedź Energetyka Grupa KGHM ELSUR Fundacja KGHM Polska Miedź Odlewnia Żeliwa Zawiercie ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego
Towarzystwo Konsultantów Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Legnicy Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Stowarzyszenie Geodetów Polskich Stowarzyszenie Elektryków Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych Stowerzyszanie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Regionalny Klub Techniki i Racjonalizacji Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich