Działalność statutowa

II Regionalny Turniej diagnostyki samochodowej

W ramach Dni Nauki i Techniki, 20 października 2017 r., w Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy został rozegrany II Regionalny Turniej diagnostyki samochodowej uczniów szkół średnich technicznych o profilu samochodowym. Turniej zorganizowany został przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT "Zagłębia Miedziowego" w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Oddział Zagłębia Miedziowego, Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy, któremu patronował Prezydent Miasta Legnica.

Celem turnieju jest przybliżanie i popularyzacja tematyki dotyczącej diagnostyki samochodowej wśród uczniów szkół średnich technicznych o profilu samochodowym, z możliwością udziału uczniów szkół zawodowych. Wprowadza w tajniki zanikającego zawodu diagnosty samochodowego, tak niezbędnego w naszym codziennym życiu jako użytkowników samochodów, co w przyszłości ułatwi absolwentom dostęp do wykonywania tego zawodu.

Tegoroczny turniej drużynowo wygrali Kamil Szuszkiewicz i Patryk Kania z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik w Jeleniej Górze, natomiast indywidualnie najlepszym diagnostą został Kamil Szuszkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim turnieju rozgrywanym na Targach Poznańskich w ramach Dni Techniki Motoryzacyjnej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

Nasi Partnerzy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy Fundusz Dla Organizacji Pozarządowych EEA Grants Norwey Grants Legniscki Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Fundacja Fundusz Współpracy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Regioplan Związek Pracodawców Polska Miedź Energetyka Grupa KGHM ELSUR Fundacja KGHM Polska Miedź Odlewnia Żeliwa Zawiercie ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego
Towarzystwo Konsultantów Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Legnicy Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Stowarzyszenie Geodetów Polskich Stowarzyszenie Elektryków Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych Stowerzyszanie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Regionalny Klub Techniki i Racjonalizacji Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich