Konferencja naukowo-techniczna pt. „Polska Myśl inżynierska w odbudowie Niepodległej Polski”

Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT „Zagłębia Miedziowego” w Legnicy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa w Lubinie oraz Związek Pracodawców Polska Miedź organizują w dniu 9 października 2018r. w Sali Wyżykowskiego KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, konferencję naukowo – techniczną pt. „Polska Myśl inżynierska w odbudowie Niepodległej Polski” połączonej z inauguracją XLII Dni Nauki i Techniki.

Niniejsza uroczystość objeta jest honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego, Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie oraz Prezesa KGHM Polska Miedź S.A.

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasuwa nam wydarzenia z przeszłości, przybliża zarys jak wspólna praca wielu ludzi, jak ich wspólny wysiłek przyczynił się do jej odbudowy. Przybliża nam obraz wspólnego wysiłku inżynierów i techników polskich, jak stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa, jak ich praca pomogła rozwinąć gospodarkę.

Konferencja dotyczy upamiętnienia inżynierów i techników polskich, tych powszechnie znanych i tych, o których pamięć jest żywa jedynie lokalnie czy regionalnie. Nie możemy mówić o historii odzyskania niepodległości Polski bez opowieści o ludziach, którzy w dużej mierze przyczynili się do odbudowy i rozwoju niepodległej Polski – są to inżynierowie i technicy polscy.

Wszelkie informacje dotyczące konferencji będą do uzyskania pod:

Tel.: 76 852 30 17
E-mail: not@not.legnica.pl