I Mistrzostwa Polski diagnostów samochodowych i uczniów na diagnostów samochodowych

Szanowni Państwo!

W dniach 25 – 26.10.2019r. odbyły się I Mistrzostwa Polski Diagnostów samochodowych i uczniów na Diagnostów samochodowych. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT „Zagłębia Miedziowego” w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Składamy podziękowania Sponsorom za pomoc przy organizacji: Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, UNIMETAL, SPEED CAR, KAWKA, Impwar Sp. z o.o. w Rzeszotarach, IT.NORTCOM, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych, Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, Polskiego Związku Motorowego, SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. k. w Gdańsku, TüVPOL,, SIMP AUTOMEX Centrum Motoryzacji, BILSTEIN GROUP.

Owa uroczystość została objęta Honorowym Patronatem przez Ministra Infrastruktury, Związku Powiatów Polskich, Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Legnicy, za który serdecznie dziękujemy. Dziękujemy firmom MPK Sp. z o.o. w Legnicy, CKZiU w Legnicy oraz Legnickiej Bibliotece Publicznej za pomoc przy organizacji Mistrzostw.

Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs rozegrany został w dwóch etapach. W pierwszym zawodnicy rozwiązywali indywidualnie test pisemny z wiedzy dot. badań technicznych pojazdów, opracowany przez ekspertów techniczno-motoryzacyjnych i przy współudziale naukowców Politechniki Wrocławskiej. W etapie drugim, drużynowym (dwuosobowym), uczestnicy zostali poddani sprawdzianowi umiejętności praktycznych w zakresie oceny sprawności technicznej pojazdu, który polegał na wykryciu jak największej liczby usterek w samochodzie osobowym na stanowisku kontrolnym na tzw. Żywym Warsztacie.

Zgodnie z regulaminem na podstawie zebranych wyników Komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej najlepszego diagnosty, a także w klasyfikacji drużynowej najlepszej stacji kontroli pojazdów.

Wyniki rywalizacji w dniu 25.10.2019r. uczniów na Diagnostów samochodowych szkół technicznych/branżowych o kierunku samochodowym

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

 1. Wojciech Hempel (ZSS w Legnicy)
 2. Kacper Pierzchalski (ZSS w Legnicy)
 3. Norbert Babiarz (ZS Nr 5 w Wałbrzychu)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

 1. Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy
 2. Zespół Szkół Nr 5 w Wałbrzychu
 3. Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy
Wyniki rywalizacji w dniu 26.10.2019r. diagnostów samochodowych

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

 1. Dariusz Kurzyński (CKZiU Ostrowiec Świętokrzyski)
 2. Daniel Kapusta (CKZiU Ostrowiec Świętokrzyski)
 3. Dariusz Ostrowski (PZM)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

 1. CKZiU Ostrowiec Świętokrzyski (Dariusz Kurzyński, Daniel Kapusta)
 2. PZM (Dariusz Ostrowski, Mariusz Wójtowicz)
 3. CKZiU Wołów (Paweł Cymbalista, Michał Zaremba)

Gratulujemy!!!