II Regionalny Turniej diagnostyki samochodowej

W ramach Dni Nauki i Techniki, 20 października 2017 r., w Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy został rozegrany II Regionalny Turniej diagnostyki samochodowej uczniów szkół średnich technicznych o profilu samochodowym. Turniej zorganizowany został przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT „Zagłębia Miedziowego” w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Oddział Zagłębia Miedziowego, Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy, któremu patronował Prezydent Miasta Legnica.

Celem turnieju jest przybliżanie i popularyzacja tematyki dotyczącej diagnostyki samochodowej wśród uczniów szkół średnich technicznych o profilu samochodowym, z możliwością udziału uczniów szkół zawodowych. Wprowadza w tajniki zanikającego zawodu diagnosty samochodowego, tak niezbędnego w naszym codziennym życiu jako użytkowników samochodów, co w przyszłości ułatwi absolwentom dostęp do wykonywania tego zawodu.

Tegoroczny turniej drużynowo wygrali Kamil Szuszkiewicz i Patryk Kania z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik w Jeleniej Górze, natomiast indywidualnie najlepszym diagnostą został Kamil Szuszkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim turnieju rozgrywanym na Targach Poznańskich w ramach Dni Techniki Motoryzacyjnej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!