III Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych

Uwaga!

Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs rozegrany zostanie w dwóch etapach. W pierwszym zawodnicy rozwiązywać będą indywidualnie test pisemny z wiedzy dot. badań technicznych pojazdów, opracowany przez ekspertów techniczno-motoryzacyjnych i przy współudziale naukowców Politechniki Wrocławskiej. Etap drugi to drużynowy (dwuosobowy) sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie oceny sprawności technicznej pojazdu. Polegać będzie na wykryciu jak największej liczby usterek w samochodzie osobowym i odbędzie się na stanowisku kontrolnym na tzw. Żywym Warsztacie. Zgodnie z regulaminem na podstawie zebranych wyników Komisja sędziowska wyłoni zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej najlepszego diagnosty, a także w klasyfikacji drużynowej najlepszej stacji kontroli pojazdów.

Przewidywanie są puchary i nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w każdej klasyfikacji – do ufundowania i wręczenia których już teraz zapraszam. Każdy zawodnik otrzyma dyplom uczestnictwa.

Zgłoszenia 2-osobowych drużyn przez poszczególne stacje kontroli pojazdów mogą być składane w terminie do dnia 30 maja 2017r. w Biurze Konkursu, mieszczącym się w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej „DOM TECHNIKA” w Legnicy, ul. Złotoryjska 87 lub tel. 76 852 30 17, e-mail: not@not.legnica.pl.

Adresaci turnieju to:
  • jednostki samorządowe województw, powiatów sprawujące nadzór nad stacjami kontroli pojazdów,
  • przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów i diagności,
  • przedsiębiorcy i miłośnicy techniki motoryzacyjnej działający w branży samochodowej.